Верховна Рада України 6 жовтня 2016 р. прийняла розроблений Мін’юстом ЗУ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення державної реєстрації прав на нерухоме майно і захисту прав власності». Даний закон передбачає, що в разі подання заяви про вчинення дій з реєстрації прав на нерухоме майно, державний реєстратор про надходження даної заяви невідкладно повідомляє власника нерухомого майна. Крім того, власник об’єкту нерухомості може звернутися із заявою про заборону вчинення реєстраційних дій, яка може бути знята лише за рішенням суду або за заявою самого власника.

На виконання даного закону 26 жовтня 2016 р. КМУ прийнято рішення запровадити систему смс повідомлень власників нерухомості з метою інформування про вчинення реєстраційної дії по відношенню до їхнього майна. Крім того, у власників буде можливість отримати інформацію, хто саме намагався вчинити відповідну реєстраційну дію, а також хто цікавився нерухомістю.

ЗУ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення державної реєстрації прав на нерухоме майно і захисту прав власності» вже  підписаний президентом України та набере чинності на наступний день після його опублікування.