
Відтепер адвокати зможуть використовувати корпоративну платіжну картку
Фізичним особам, що здійснюють незалежну професійну діяльність, для здійснення платіжних та інших операцій надаватимуться корпоративні (бізнесові) електронні платіжні засоби.
Нацбанк вдосконалив порядок здійснення банками емісії електронних платіжних засобів (платіжних карток) та операцій з їхнім використанням. Оновлений порядок ураховує сучасні тенденції на фінансовому ринку та міжнародну практику здійснення розрахунків із використанням електронних платіжних засобів.
Відповідні зміни в Положення про порядок емісії електронних платіжних засобів і здійснення операцій з їх використанням були внесені постановою НБУ № 142, яка набула чинності 10 грудня 2019 року.
Документом визначено різницю між платіжним додатком та платіжним застосунком. Перший є програмним засобом, розміщеним в апаратно-програмному середовищі електронного платіжного засобу (магнітна смуга, чип контактний/безконтактний), за допомогою якого здійснюються платіжні та інші операції, передбачені договором. Другий – це програмне забезпечення, встановлене в технічному/мобільному пристрої, яке дає змогу держателю ініціювати платіжні або інші операції із використанням електронного платіжного засобу.
Разом з тим, визначено, що емітент має право надавати фізичним особам, незалежну професійну діяльність для здійснення платіжних та інших операцій корпоративні (бізнесові) електронні платіжні засоби. А суб’єкти господарювання не мають права використовувати корпоративні електронні платіжні засоби для виплати заробітної плати, виплат соціального характеру.
Також документом:
– передбачено право емітувати до рахунка, відкритого на ім’я фізичної особи, визнаної судом недієздатною, електронний платіжний засіб на ім’я законного представника (опікуна) цієї фізичної особи;
– визначено обов’язок банку передбачати порядок видачі/передачі електронного платіжного засобу користувачу в договорі з клієнтом;
– банкам надано право передавати користувачу платіжну картку через свого агента, якому надано право здійснювати ідентифікацію/верифікацію клієнтів.